به نام رب جلیل

 تلاشی برای رسیدن به شور و شعور

        حضور یک                   

یک اقدام نیکو
ساعت ٤:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٠   کلمات کلیدی: تحریم اسرائیل ،مصوبه ،رییس جمهور

به نام رب جلیل

سلام

خبر زیر را بخوانید :

با ابلاغ رئیس جمهور

 طرح تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی به اجرا درآمد

قانون اصلاح قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب 1369 که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده بود، برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، براساس ماده واحده این قانون، تبصره ماده 8 قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین مصوب 19/2/69 حذف و چهار تبصره به آن اضافه می شود.براساس این قانون، وزارت خارجه موظف است در فرصت های مقتضی در مجامع جهانی و اجلاس های بین المللی از جمله سازمان کنفرانس اسلامی و اجلاس غیرمتعهدها، طرح تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی را مطرح و جهت درج در بیانیه ها و قطعنامه ها پیشنهاد دهد.
همچنین کمیته تخصصی مرکب از وزارتخانه های امور خارجه، امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی، اطلاعات، نفت، بانک مرکزی و سازمان صدا و سیما تشکیل می شود تا فهرست کامل شرکت ها و موسسات و کمپانی های صهیونیستی در سطح جهان و فهرست اشخاص حقوقی و حقیقی موضوع تحریم را به صورت شفاف ظرف دو ماه از تصویب این قانون ارائه و به صورت سالیانه و یا حسب ضرورت به روزرسانی کند.
همچنین وزارت امور خارجه موظف شده است گزارش روند فعالیت کمیته مذکور را سالیانه و همچنین مقتضی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کند.
همچنین سازمان صدا و سیما موظف است طبق فهرست ارائه شده توسط کمیته تخصصی از تبلیغ هر نوع کالای شرکت های صهیونیستی خودداری کند.

منبع : اینجا

امید است با اجرای این مصوبه گام مثبتی برداشته شود .

گرچه باید زودتر از اینها اجرا می شد.