به نام رب جلیل

 تلاشی برای رسیدن به شور و شعور

        حضور یک                   

 
ساعت ۱۱:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٤/٦   کلمات کلیدی:

با نام حق

سلام

امروز:

بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران، توطئه های استکبار جهانی علیه حکومت نوپای اسلامی فزونی گرفت و با تجهیز و تقویت گروهک ها و جریانات ضد انقلاب، در صدد نابودی نظام اسلامی برآمد. در همین راستا، عوامل ضد انقلاب که تا چندی قبل، با حیله و تزویر، خود را انقلابی معرفی میکردند، نقاب از چهره برداشتند و با سوء استفاده از موقعیت بوجود آمده، به سلب آسایش و امنیت مردم مشغول شدند.

در ششم تیر ماه 1360 حضرت آیت الله خامنه ای که به منظور ایراد سخنرانی در مسجد ابوذر در شرق تهران حضور داشتند، در حین پاسخ گویی به پرسشهای حاضرین، بر اثر انفجار بمبی که توسط منافقین در یک دستگاه ضبط صوت کار گذاشته بود از ناحیه کتف، گردن و دست به شدت زخمی شدند و به بیمارستان منتقل گردیدند. اما ایشان به طور معجزه آسایی زنده ماندند و این از الطاف الهی بود که این گنجینه گرانمایه و عزیز برای رهبری امت اسلام بعد از حضرت امام حفظ شود تا سکاندار شایسته و لایقی جهت هدایت کشتی انقلاب اسلامی در اقیانوس متلاطم تحولات جهانی باشند. کینه توزی های منافقین همچنان ادامه یافت و فردای آن روز با منفجر کردن دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی جنایتی دیگر را ورق زدند.

 امام خميني، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران (ره) پس از وقوع اين حادثه در پيامي ضمن شکرگزاري به درگاه خداوند متعال براي سلامت جان حضرت آيت الله خامنه اي به بيان شخصيت ايشان پرداخته و تحليلي از رسوايي منافقين و ضعف تحليل هاي سياسي دشمنان انقلاب ارائه نمودند که به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 جناب حجت الاسلام آقاي حاج سيد علي خامنه اي - دامت افاضاته.

"خداوند متعال را شکر که دشمنان اسلام را از گروه ها و اشخاص احمق قرار داده است، و خداوند را شکر که از ابتداي انقلاب شکوهمند اسلامي هر نقشه که کشيدند و هر توطئه که چيدند و هر سخنراني که کردند ملت فداکار را منسجم تر و پيوندها را مستحکم تر نمود و مصداق "لازال يويد هذا الدين بالرجل الفاجر" تحقق پيدا کرد.

اينان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر کردند و هر چه مقاله نوشتند ملي را بيدارتر نمودند و هرچه شخصيتها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند. اکنون دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم و خاندان حسين بن علي هستيد و جرمي جز خدمت به اسلام و کشور اسلامي نداريد و سربازي فداکار در جبهه جنگ و معلمي آموزنده در محراب و خطيبي توانا در جمعه و جماعات و راهنمايي دلسوز در صحنه انقلاب مي باشيد، ميزان تفکر سياسي خود و طرفداري از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اينان با سوء قصد به شما عواطف ميليونها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جريحه دار نمودند. اينان آنقدر از بينش سياسي بي نصيبند که بي درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پيشگاه ملت به اين جنايات دست زدند، و به کسي سوء قصد کردند که آواي دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمين جهان طنين انداز است. اينان در اين عمل غير انساني به جاي برانگيختن و رعب، عزم ميليونها مسلمان را مصمم تر و صفوف آنان را فشرده تر نمودند. آيا با اين اعمال وحشيانه و جرايم ناشيانه وقت آن نرسيده است که جوانان عزيز فريب خورده از دام خيانت اينان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزيز خود را فداي اميال جنايتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنايات آنان برحذر دارند؟ آيا نمي دانند که دست زدن به اين جنايات، جوانان آنان را به تباهي کشيده و جان آنان به دنبال خودخواهي مشتي تبهکار از دست مي رود؟ ما در پيشگاه خداوند متعال و ولي بر حق او حضرت بقيه الله - ارواحنا فداه - افتخار مي کنيم. به سربازاني در جبهه در پشت جبهه که شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالي به سر مي برند. من به شما خامنه اي عزيز، تبريک مي گويم که در جبهه هاي نبرد با لباس سربازي و در پشت جبهه با لباس روحاني به اين مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالي سلامت شما را براي ادامه خدمت به اسلام و مسلمين خواستارم."

و السلام عليکم و رحمه الله و برکاته.

روح الله الموسوي الخميني

  

منابع:

روز شمار شمسی / مرکز پژوهشهای سلامی صدا و سیما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مدظله العالی)

آدرس اینترنتی: http://www.khamenei.ir/FA/home.jsp