به نام رب جلیل

 تلاشی برای رسیدن به شور و شعور

        حضور یک                   

 
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٧/٧   کلمات کلیدی:

با نام حق

سلام

امروز روزی خاص در تاريخ ايران است

هفتم مهرماه سال ۱۳٦۱ هواپیمایی که حامل جمعی از سرداران فاتح عملیات شکست حصر آبادان و تعدادی از رزمندگان و مجروحین این عملیات بود، در حوالی تهران دچار سانحه شد. شهادت پنج تن از فرماندهان ارشد و عالی رتبه، در آن بحبوحه و کوران جنگ، ضربه ای بسیار سنگین و سهمگین بود.

اما شرح حادثه:

پس از پايان موفقيت آميز عمليات ثامن الائمه، پنج تن از فرماندهان رده بالاي ارتش و سپاه جهت تقديم گزارش به حضرت امام خميني (ره)  عازم تهران مي شوند.

به اين منظور يک فروند هواپيماي C-130 با چهل نفر سرنشين و ۲۷ مجروح و ۳۲ تن از شهداي عمليات ثامن الائمه از فرودگاه اهواز به مقصد تهران به پرواز درآمد، اما اين هواپيما در ۳۰ کيلومتري فرودگاه مهرآباد در جنوب غربي کهريزک دچار سانحه گرديد. خلبان سعي نمود هواپيما را در همان منطقه به زمين بنشاند که پس از طي مسافت ۲۷۰متري، بال چپ هواپيما با زمين اصابت نمود که منجر به آتش گرفتن هواپيما مي شود و در نتيجه 49 نفر از سرنشينان هواپيما از جمله اين پنج فرمانده به شهادت رسيدند که عبارتند از:

 

سرلشگر ولي الله فلاحي جانشين ستاد مشترک ارتش، سرتيپ موسي نامجو وزير دفاع و مشاور عالي امام در شوراي عالي دفاع و فرمانده دانشکده افسري، سرتيپ جواد فکوري فرمانده نيروي هوايي و مشاور در ستاد مشترک ارتش، يوسف کلاهدوز قائم مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و برادر محمد علي جهان آرا فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي خرمشهر.

 روحشان شاد و پر رهرو باد.