به نام رب جلیل

 تلاشی برای رسیدن به شور و شعور

        حضور یک                   

 
ساعت ٤:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٧/۳٠   کلمات کلیدی:

با نام حق

سلام

و قدر

انّا انزلناهُ في ليلةِ القَدر ۩ و ما ادريكَ ما ليلةُ‌ القدر ۩ ليلةُ القدرِ خيرٌ من الفِ شهر ۩ تنزّلُ الملئكةُ و الروحُ فيها بأذنِ ربّهم مِن كلِّ اَمر ۩ سلامٌ هيَ حتّي مَطلعِ الفَجر ۩

سلام خدا بر تو اي شب رهيدگي و آزادي!

شب قدر است. قيامت گناه سوزي است. امشب از هزاران ماه برتر است. از هزاران خورشيد. امشب بايد با دمِ زنده گر و مسيحايي آن، احيا بگيريم و احيا شويم.

امشب بايد عُقده پرواز را در اين سراي خاكي و اين قفس خويشتن پرستي بگشاييم. امشب بايد از شور و غوغاي تهي، كه عمري است ما را مي آزارد، خالي شويم تا به جرگه عشاق بپيونديم.

شب قدر، گسترده ترين سفره بخشايش و پر نعمت ترين خوان رحمت خداست. در اين شب روبروي آيينه دل بنشينيم و چهره جان را با اشك توبه، از غبار تن پاك كنيم و رخ، در سحر آمرزش بشوييم. رمضان موعد عروج است و شب قدر، ميعاد بيداران و معراج شب زنده داران. در شب قدر، و در سايه قرآن، خداي عزّ و جلّ را به كلمات وحي سوگند دهيم تا زنگار يك سال زندگي، در دنيايي خاكي را از آيينه دل ها بزدايد و ما را به فطرت بي عيب خويش بازگرداند.

و سلام خدا بر آخرين سجده خونين خورشيد امامت، علي (ع). سلام بر نوزدهم رمضان، كه تيره غم آلود اين شب، افق كوفه را در پرده اي از ماتم كشيد. مؤذن بانگ برداشت و لحظه اي ندايي، بر خداي كعبه سوگند خورد كه كعبه زاد رستگار شد. سلام خدا بر بنده اي كه در خانه او زاده شد و از خانه او به سويش رجعت كرد.

سلام بر فرق خونين كه بر سجده عشق، پيشاني نهاده بود! به محراب خونين علي (ع) قسم كه او رستگار ترين است.

امشب شب آزاد شدن جان سوزترين ناله هاي نخلستان است و شب غريبانه ترين گريه هاي چاه كه بايد تنها و به دور از همنواي هر شب خود، ناله كند.

يا علی(ع)