بيست و دوم فرودين را به ياد داشته باشيد

با نام حق

سلام بر شما

و امروز بیست دومین روز از فروردین :

سالروز  آغاز نهضت اسلامی فلسطین

پس از گسترش روند مهاجرت یهودیان به فلسطین اشغالی، مشکلات مردم فلسطین رو به افزایش گذاشت. یهودیان که خواهان زمین بیشتر برای خانه سازی و کشاورزی بودند، درگیری های متعددی با صاحبان اصلی زمین ها که مردم فلسطین بودند، پیدا کردند. خشونت یهودیان همچنان ادامه یافت و چنین وضعی، سبب شد که اعتراض و مقاومت فلسطینی ها شدت یافت. در اغلب شهرهای بزرگ و کوچک تشنج فزونی یافت و این آغازی بر نهضت اسلامی فلسطین تلقی می گردد.

امروز و پس از گذشت سالیان دراز، تجربه در امر فعالیت های بی حاصل سیاسی برای حل مسأله فلسطین، میتوان با فریادی رساتر و اعتراضی صریح تر از گذشته گفت که مسأله فلسطین یک راه حل دارد و آن نیز حرکت در مسیر اسلام و مبارزه با توسل به ایدئولوژی انقلابی - اسلامی است. حرکت اسلامی انتفاضه که به قیام اسلامی ملت فلسطین اطلاق شده است، با همین باور طی سال های اخیر ادامه داشته است. اهمیت نهضت اسلامی مردم فلسطین در این است که تظاهرات و مبارزات آنان به دور از صلاحدید احزاب سیاسی فلسطین و به دور از تشخیص و اقتضای سیاست آنان صورت گرفته است.

به امید آزادی قدس شریف

alquds.jpg

*این سایت هم به دیدنش می ارزد.

یا حق

/ 2 نظر / 4 بازدید
تازه های ادبی

ooooooooooooooooooooooooooooo o o o o o o ooooooooooooooooooooooooooooo سلام لطف کردید اومدید از حضور دلگرم کننده ی شما متشکرم این پست هم زیبا و مناسب بود راستی این کادر بالای وبلاگتون که چند فلش داره خیلی سرعت باز شدن صفحه را پایین آورده امیدوارم همواره شاد و سلامت باشید ممنون از مرحمت شما یاعلی oooooooooooooooooooo