با نام حق

سلام

امروز:

بعد از تشکیل نظام جمهوری اسلامی در ایران، توطئه های استکبار جهانی علیه حکومت نوپای اسلامی فزونی گرفت و با تجهیز و تقویت گروهک ها و جریانات ضد انقلاب، در صدد نابودی نظام اسلامی برآمد. در همین راستا، عوامل ضد انقلاب که تا چندی قبل، با حیله و تزویر، خود را انقلابی معرفی میکردند، نقاب از چهره برداشتند و با سوء استفاده از موقعیت بوجود آمده، به سلب آسایش و امنیت مردم مشغول شدند.

در ششم تیر ماه 1360 حضرت آیت الله خامنه ای که به منظور ایراد سخنرانی در مسجد ابوذر در شرق تهران حضور داشتند، در حین پاسخ گویی به پرسشهای حاضرین، بر اثر انفجار بمبی که توسط منافقین در یک دستگاه ضبط صوت کار گذاشته بود از ناحیه کتف، گردن و دست به شدت زخمی شدند و به بیمارستان منتقل گردیدند. اما ایشان به طور معجزه آسایی زنده ماندند و این از الطاف الهی بود که این گنجینه گرانمایه و عزیز برای رهبری امت اسلام بعد از حضرت امام حفظ شود تا سکاندار شایسته و لایقی جهت هدایت کشتی انقلاب اسلامی در اقیانوس متلاطم تحولات جهانی باشند. کینه توزی های منافقین همچنان ادامه یافت و فردای آن روز با منفجر کردن دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی جنایتی دیگر را ورق زدند.

 امام خميني،بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران (ره) پس از وقوع اين حادثه در پيامي ضمن شکرگزاري بهدرگاه خداوند متعال براي سلامت جان حضرت آيت الله خامنه اي به بيان شخصيت ايشانپرداخته و تحليلي از رسوايي منافقين و ضعف تحليل هاي سياسي دشمنان انقلاب ارائهنمودند که به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمنالرحيم

 جناب حجت الاسلامآقاي حاج سيد علي خامنه اي - دامت افاضاته.

"خداوند متعال را شکرکه دشمنان اسلام را از گروه ها و اشخاص احمق قرار داده است، و خداوند را شکر که ازابتداي انقلاب شکوهمند اسلامي هر نقشه که کشيدند و هر توطئه که چيدند و هر سخنرانيکه کردند ملت فداکار را منسجم تر و پيوندها را مستحکم تر نمود و مصداق "لازال يويدهذا الدين بالرجل الفاجر" تحقق پيدا کرد.

اينان هر جا سخنگفتند خود را رسواتر کردند و هر چه مقاله نوشتند ملي را بيدارتر نمودند و هرچهشخصيتها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند. اکنوندشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله رسول اکرم و خاندان حسين بن علي هستيدو جرمي جز خدمت به اسلام و کشور اسلامي نداريد و سربازي فداکار در جبهه جنگ و معلميآموزنده در محراب و خطيبي توانا در جمعه و جماعات و راهنمايي دلسوز در صحنه انقلابمي باشيد، ميزان تفکر سياسي خود و طرفداري از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبترساندند. اينان با سوء قصد به شما عواطف ميليونها انسان متعهد را در سراسر کشوربلکه جهان جريحه دار نمودند. اينان آنقدر از بينش سياسي بي نصيبند که بي درنگ پس ازسخنان شما در مجلس و جمعه و پيشگاه ملت به اين جنايات دست زدند، و به کسي سوء قصدکردند که آواي دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمين جهان طنين انداز است. اينان دراين عمل غير انساني به جاي برانگيختن و رعب، عزم ميليونها مسلمان را مصمم تر و صفوفآنان را فشرده تر نمودند. آيا با اين اعمال وحشيانه و جرايم ناشيانه وقت آن نرسيدهاست که جوانان عزيز فريب خورده از دام خيانت اينان رها شوند و پدران و مادران،جوانان عزيز خود را فداي اميال جنايتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنايات آنانبرحذر دارند؟ آيا نمي دانند که دست زدن به اين جنايات، جوانان آنان را به تباهيکشيده و جان آنان به دنبال خودخواهي مشتي تبهکار از دست مي رود؟ ما در پيشگاهخداوند متعال و ولي بر حق او حضرت بقيه الله - ارواحنا فداه - افتخار مي کنيم. بهسربازاني در جبهه در پشت جبهه که شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت درراه حق تعالي به سر مي برند. من به شما خامنه اي عزيز، تبريک مي گويم که در جبهههاي نبرد با لباس سربازي و در پشت جبهه با لباس روحاني به اين مظلوم خدمت نموده، واز خداوند تعالي سلامت شما را براي ادامه خدمت به اسلام و مسلمينخواستارم."

و السلام عليکم ورحمه الله و برکاته.

روح الله الموسوي الخميني

  

منابع:

روز شمار شمسی / مرکز پژوهشهای سلامی صدا و سیما

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای (مدظله العالی)

آدرس اینترنتی: http://www.khamenei.ir/FA/home.jsp

 

/ 1 نظر / 3 بازدید
Nasim

سلام مهربان . مطالب جالبی بود . من هر وقت ايشان رو می بينم که صحبت ميکنند بی اختيار ياد غربت علی عليه السلام می افتم و مظلوميت ايشان رو بيشتر باور ميکنم . آری نازنين زمان تغيير کرده و جهان مدرن شده ولی انسانها همانند که بودند فقط الفاظ مدرن شده ............. موفق و دلشاد باشيد