اردکان انقلابی

باسمه تعالی

 

بهمن ماه برای ما ، زمان یاد آوری اسلام خواهی ،  آزادی ، سرافرازی و استقلال است اما این ماه برای اردکان نشانی دیگر دارد و آن نشان پیشتازی و علمداری است.

تاریخ می گوید که با زعامت حضرت آیت ا... خاتمی رحمه ا... علیه یعنی به قول مرحوم آیت ا... بهجتی  شفق رحمه الله علیه ، «امام خمینی کوچک »  ، مردم« امام خمینی بزرگ » را شناخته بودند و مقلد ایشان شده بودند و این اولین گام در جهت پیشتازی مردم اردکان بود.

با تلاشهای «خمینی کوچک ما» و همت مردم در اردکان سینما پا نگرفت و مشروب فروشی علنی نشد و از نه فروردین که سالروز شهادت قیام مردم تبریز با سخنرانی مرحوم فلسفی برگزار شد، دیگر اردکان انقلابی شده بود . در شهریورماه پنجاه و هفت ،  برای نخستین بار نام خیابانها عوض شد و و از سی دی عملا نیروهای شهربانی به مردم پیوسته بودند و این یعنی بیست و دو روز قبل از پیروزی نهایی مردم در تهران، اردکانی ها پیروز شده بودند.

این پیشینه نشان می دهد که اردکان زمینه و استعداد پیشتازی در عرصه های ایمان و جهاد  را دارد و اکنون نیز این زمینه ها به مدد روح ملکوتی آقا روح ا... خاتمی رحمه ا... علیه  و ایمان ذاتی مردم در اردکان جاری است، فقط کافی است نگاهی به تاریخ گذشته ی خود بیاندازیم و از آن برای حرکت پیش رو استفاده کنیم. تاریخی که اردکان ما را انقلابی و پیشتاز نشان می دهد تا شهر بسان گذشته به  دین دار بودن،   مهد علماء بودن، و مکان مقدس بودن  ببالد و خدای ناخواسته به گونه ای نشود که از اردکان جز نامی نماند و وجه تسمیه اش فراموش شود. و یا نیاید روزی که اردکان به عفت زنانش شناخته نشود و امر به معروف و نهی از منکر رخت بربندد .

آری اکنون نیز می توانیم اردکان انقلابی را بسازیم . فقط کمی ایمان و تلاش می خواهد و به قول سکادار انقلاب کار و ابتکار. پیروزی انقلاب مبارک.

 

/ 1 نظر / 70 بازدید