با نام حق

سلام

امروز  وزرای دولت جديد سر کار آمدند

 

اميد وارم موفق باشند

اما کمی بيشتر از هفته دولت:

هفته دولت، هفته افتخار و سربلندى دولتى است که تمام همتش؛ خدمت به محرومان جامعه و رفع نياز دردمندان و مستمندان است.

هفته دولت، هفته اقتدار و پيروزى دولتى است که حمايت و پشتيبانى ميليونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است که هدفش اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ايجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنيت است. اين هفته مبارک بر همه دولت مردانى که وجود خويش را وقف خدمت به اسلام و جامعه کرده اند، خجسته و فرخنده باد.
همراهى ملت با دولت و پشتيبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و اين رابطه، تا هنگامى که دولت يک دولت ارزشى و خدمت گزار باشد، پايدار خواهد بود.
امام خمينى (ره)؛ رهبر کبیر انقلاب، دورى مسؤولان ايران اسلامى را از رفاه و تجملات و ثروت ها، لطف الهى دانسته و مى فرمايد:
" اگر يک حکومتى، ارزشهايش ارزشهاى انسانى، اخلاقى و اسلامى باشد (و) بخواهد خدمت به نوع خودش بکند و خودش را خدمت گزار بداند، قهراً ملت با اوست و قهراً يک قدرت خارجى نميتواند او را تحت تاثير قرار بدهد. "
مولى الموحدين، امام على (ع) در قالب نامه اى به مالک اشتر، خطاب به همه دولت مردان اسلامى درباره تکبر و غرور رياست چنين هشدار مى دهد:
"اگر با مقام و قدرتى که دارى، دچار تکبر و يا خود بزرگ بينى شدى، به بزرگى حکومت پروردگار که برتر از توست بنگر که تو را از آن سرکشى نجات مى دهد و تندروى تو را فرو مى نشاند و عقل و انديشه ات را به جايگاه اصلى باز مى گرداند."
دوم شهريور هر سال آغاز هفته دولت است که روز پايانى آن سالروز شهادت محمد على رجايى؛ رئِس جمهور و محمد جواد باهنر؛ نخست وزير وقت ايران در سال ۱۳۶۰ است.
شهيدان رجايى و باهنر تشکيل دهندگان نخستين دولت ايران پس از يکدست شدن جمهورى اسلامى ايران که پس از خروج دولتمردان عصر حکومت موقت و دولت ابوالحسن بنى صدر استقرار يافت. از اين جهت دولت رجايى و باهنر آغاز عصر تازه جمهورى اسلامى به شمار می رود و شهادت آنها ضايعه اى است که دولت و مردم ايران هر سال به ياد آن در سوگ مى نشينند.

امسال در آستانه بيست و چهارمين سالگرد برگزارى هفته دولت، با وضعيتى تازه مواجه هستيم. هفته دولت امسال در حالى برگزار مى شود كه با انتخاب رئيس جديد دولت، مجلس  هنوز در تدارك ارزيابى اعضاى دولت جديد است و دولت قديمى با پايمردى مى كوشد واپسين ساعات حضورش با تضمين ثبات و آرامش عرصه ملى همراه باشد. اميدواريم در آستانه هفته دولت امسال شاهد شكوفايى در عرصه هاى توسعه همه جانبه در كشور باشيم.
و اما هفته دولت، فرصتى است تا لختى تامل کنيم و به آن چه در گذر شتابزده زمان پنهان مانده، نظر افکنيم. بايد رنج و تلاش مسوولان متعهد کشور را ارج نهيم، خدمت هاى ناديدنى دولت مردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوييم و به همه تلاش گران و زحمت کشان نظام جمهورى اسلامى خسته نباشيد بگوييم.

حضورـ۱

/ 3 نظر / 3 بازدید
nasim

سلام دوست خوبم ! هفته دولت گرامی باد . امسال هقته دولت همانگونه که ذکر نمودید مقارن است با تشکيل دولت جديد . دولتی که مدعی است ادامه دهنده اهداف شهيد رجايی دولتمرد مردمی و دلسوز خواهد بود . اميد که در اجرای اهداف خود موفق باشد . دولتی که هدفش خدمت به مردمش و بالا بردن اقتدار ميهن باشد مردم همراه و همکار و يارش خواهند . دولتی که مردم پشتیبانش باشند از هیچ قدرتی خارجی نمی هراسد . چرا که از بالاترین و بزرگترین منبع نیروی برخوردار است . مخصوصاْ که در اين برهه از زمان توان روحی ملت بر اثر تنش های سياسی گذشته آسيب ديده است و زمانيست که بايد با تخصص و تعهد کوشيد مشکلات مردم را حل نمود تا مردمی با نشاط و شاداب داشته باشيم . ...

nasim

زمانی که ملت دغدغه و مشکلات معیشتی نداشته باشند فرصت بیشتری دارند تا به شکوفایی استعدادها خود توجه کنند و از نظر علمی و فرهنگی اعتلا یابند چنین مردمی در جهان پیشرفت خواهند کرد و خواهند درخشید و این مهم امکان پذیر نخواهد بود جز با انتخاب دولت مردانی دلسوز و متعهد . همچنين جای داريد از همه دولتمردانی که در جهت اعتلای ايران کوشيدند و همچنين خدمات به هموطنان را سرلوحه کار خود قرار دادند سپاسگزاری شود . .... دلشاد و موفق باشيد دوست با ذکاوت من

nasim

سلام مجدد ! در مورد شعاری که در قسمت بالای وبلاگ آورده ايد « تجربه بالاتر از علم است » بايد بگم عملی جای خودش رو داره و تجربه جای خود . تجربه کمک ميکنه که برای حل مشکلات و ابهامات زندگی راه حل بياموزيم . چه تجربه های خود و چه تجربه های ديگران که برای ما بيان ميکنند . تجربه امکان آزمون و خطار و کمتر ميکنه . خيلی از دانسته های ما حاصل تجربه های زندگي هست و هر کس حوادث بيشتری و ناملايمات و يا سختيهيا بيشتری رو تجربه کرده باشه معمولاْ فردی آگاه تر و با اطلاعات تر و به قول قديميها پخته تر است . تجربه بزرگترين استاد هست چون درسهايی اون عملی هست . اما علم در واقع رسيدن به پاسخ از راه برهانهای عقلی و نقلی هست . که کمتر درک در اون تاثير داره يعنی فرد چيزی و يا پديده ای رو ميخونه و ياد ميگيره و چه بسا هرگز لمس و تجربه نکن . در آخر بايد بگم تجربه و علم هر دو ابزار زندگی هستند و هر کدام جايگاه خود رو دارند ........دلشاد باشی مهربان