با نام حق

سلام

و

برخی از دوستان گرامی در اين مورد نوشتند

و از مولايشان تقاضای کربلايی بودن کردند

ومن نيز...

به ياد روح بزرگ انسانهاى خود ساخته و پاکي که ايثارشان در راه خدا الهام بخش تعهد و فداكارى است از حق کربلايی بودن را خواستم .

آری عظمت انسانى چهره‏هاى پرفروغ تاريخ خونبار ما چون مسلم بن عقيل و هاني بن عروه، اسوه همه كسانى است كه در زندگى به هدفهايى والاتر از دنيا اعتقاد دارند و ارزشهاى متعالى را مي جويند. انسانهاى نمونه از نظر ايمان، اخلاق، شهامت، جوانمردى و استقامت، هميشه زينت تاريخ بوده و هستند.

«مسلم بن عقيل‏» يكى از اين چهره‏هاست. شنيدن نام اين انسان والا و سرباز فداكار راه حق، ياد آور همه خوبيها، رشادتها و جوانمرديهاست؛و خواندن زندگينامه اين سردار رشيد اسلام، درس آموز و الهام‏بخش و سازنده است. حماسه مسلم‏بن عقيل در كوفه، پيش درآمدى بر نهضت عظيم عاشورا بود؛ و خود مسلم، پيشاهنگ نهضت‏سيدالشهدا -عليه‏السلام و سفير انقلاب كربلا و پيشمرگ حماسه تاريخ‏ساز و جاويدان عاشورا بود.

درباره مسلم، چه مي توان گفت، جز بيان صداقت و رشادت و ايمانش؟ و چه مي توان نوشت، جز فداكارى و حماسه و آزادگي ‏اش، و چه مي توان شنيد جز عمل به وظيفه و اطاعت از امام و جهاد در راه حق تا مرز شهادت. و مسلم ‏بن عقيل كيست؟ تجسمى از ارزشهاى والاى مكتب؛ الگو و اسوه ‏اى از يك جوانمرد سلحشور و انقلابى پاكباخته و دل به راه خدا داده و سر به راه دوست‏سپرده و قدم در راه‏حق نهاده و با شهادت به معراج قرب پروردگار رسيده.

حق مار را در مسير او بدارد. آمين

/ 2 نظر / 3 بازدید
A

سلام. انشا الله که بتونيم مثل انها پيرو راه حق باشيم.....چقدر خوبه که اين طور ادما رو ادم فراموش نکنه.....التماس دعا ....يا محمد(ص)

احسان

سلام. خسته نباشید. چه مطلب زیبا و خوبی نوشتید. خدا خیرتان بدهد. اجرتان با سیدالشهدا’(ع).سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) را خدمتتان تسلیت عرض می کنم. فرصت کردید خدمت برسیم. موفق و موید باشید. اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عج)- التماس دعا- یا علی(ع) مدد