يا زهرا (س) ميلادت مبارک

با نام حق

سلام بر شما

و سلام بر زهرا (س)

جای شما خالی

باز هم در حرم حضرت فاطمه معصومه(س)

9.jpg

جای همه تان خالی

فضای صبح ، همراه با عطر دل انگيز دعا و نسيم ملايم روحبخش

عجين گشته بود و هر سو يا زهرايي شنيده مي شد.

فضایی که همراه با معنویت ، مظلوميت را فرا ياد مي آورد

مظلوميت قبر گمشده و البته

 قدر گمشده ي زهرا (س)

بيشتر دعا ها شخصي بود

و بيشتر ناله ها تني

اما عده اي بودند كه به واقع بوي ياس مي دادند وزهرايي بودند

دعايي نيكو ميكردند و يك دعاي جاودان نيز

الهم عجل في فرج

يا زهرا (س) ما را درياب!

milad.jpg

آمین

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم. صَلَی اللهُ عَلَیکِ یا اُمُّ الاَئِمّه فاطِمِه الزَهراء(سلام الله علیها). صَلَی اللهُ عَلَیکَ یا اَباعَبدِاللهِ الحُسَین(علیه السلام). سلام. خسته نباشید. ولادت دخت نبی مکرم اسلام، شافی روز جزاء، انیسه الحوراء، فاطمه الزهراء سلام الله علیها مبارک باد. انشاء الله عیدی خوبی از دست پسر بزرگوارشان حضرت حجت روحی و ارواح العالمین له الفداء گرفته باشیم. زیارت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها برای ما زیارت مادرمان حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها ست! به امید صبح ظهور و زیارت روی مبارکش به زودی زود انشاء الله اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف). کربلایی باشید. التماس دعا. یا امیرالمومنین، حیدر(علیه السلام) مدد.

سليمان

سام عليک آپ کردم بيا اوسا پشت و پناهت

درجستجوي معنا

زن در جاهليت پيش از اسلام، در بدترين دوران عمر خود به سر مي برد. در سرزميني که براي زنان حقوق طبيعي و شئون انساني قائل نبودند. نور اسلام درخشيدن گرفت و زن را از افکار جاهلي خلاصي بخشيد و او را به عروج ملکوتي و افق هاي روشن نايل گردانيد. آري، زن حقيقتي است که در طول تاريخ فراز و نشيب هاي فراواني را تحمل کرده و از زنده به گور شدن تا خدايي شدن را به خود ديده است. آنگاه که اسلام در آسمان تاريک جاهليت درخشيد، به زن عزت بخشيد. فرزند دختر را حسنه و برکت خواند و زنان را ريحانه معرفي کرد. زن غير از حقيقت انساني، چهره هاي مختلف ديگري را نيز در خود نهفته دارد که بايد آن جلوه هاي مختلف کشف و آن صورت هاي گوناگون هويدا شود تا آن گونه که هست، شناسائي و معرفي گردد.

درجستجوي معنا

سالروز ميلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطاي خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتاي امير مومنان و الگوي بي بديل تمام جهانيان بر همه زنان عالم مبارک باد. بزرگ بانويي که مهر آميزترين حکمت الهي، کوثر خاتم شد تا پايان يک رسالت را به آخر رساند، تا به فضل خدا، عطاي وجودش در وسعت بي کران عطش ما جاري شود، تا آنگاه بتوانيم از همه سراب ها رها شويم و از چشمه حقيقتش سيراب، با اين که کمتر کسي به کُنهِ وجودي او رسيده، ولي براي تشنگان حقيقت امکان دست يابي به ايشان از طريق علم و عمل به گفتار و سيره آن صديقه کبري ميسر است

درجستجوي معنا

زنِ جامعه اسلامي، با آگاهي کامل از شخصيت والاي خويش و با علم به مسائل ضروري زندگي در بُعد معنوي و مادي، و با شناخت دنيا و فرهنگ خود، بايد به پاسداري از اصيل ترين فضيلت، يعني حيا و عفت بپردازد و در پرتو آن، سعادت دنيا و آخرتش را تأمين کند. هيچ عامل معنوي چون حفظ حيا و عفت در سعادت زن مؤثر نيست. ظهور فعلي اين ويژگيها در زنان، اساس حفظ عزت و شخصيت انساني است. امير مومنان علي (ع) درباره اين دو صفت انساني فرموده اند: حيا، کليد هر خوبي و عفت، منشأ هر خيري است.

درجستجوي معنا

قرآن کريم، پيامبر اسلام را الگو و انسان کاملي معرفي مي کند و در اين جهت ميان زن و مرد فرقي نيست؛ ولي خلق و خوي ويژه زنانه و احساسات لطيف و عواطف رقيق زن و مسئووليت هايي که در نظام آفرينش بر دوش او نهاده شده، ايجاب مي کند که زنان نيز، الگويي کامل و اسوه اي بي بديل از جنس خود داشته باشند تا بتوانند آنچه را از زن انتظار مي رود و قرآن و سنت نيز آنها را تأييد مي کند، در سيره اخلاقي، اجتماعي و خانوادگي تو تبلور يافته بنگرند و به او تأسي جويند. بي ترديد، زهراي مرضيه (ع) نسخه وجودي پيامبر اکرم (ع) است ولي در اين نسخه وجودي، مسائل بيشتري براي زنان تبلور يافته که در عرصه خانواده و قلمرو اجتماعي مفيدتر و آموزنده تر است.

درجستجوي معنا

زن در فرهنگ اسلامي ما، مظهر قداست و پاکي موجب خير و برکت شناخته شده و از ارزش و احترام فوق العاده اي برخوردار است. هويت زن، هويت جامعه است و در واقع ارزش گذاشتن به زن و کمالات و خدمات بيايان او، ارزش نهادن به همه جامعه است. اين ارزش قائل شدن براي زن، فقط در دين مبين اسلام نيست و به طور کلي در فرهنگ وحي از زن به عظمت ياد شده است. براي نمونه مي توان به داستان حضرت مريم اشاره کرد. مريم مقدس، تجلي گاه يکي از بزرگ ترين اعجازهاي آسماني معرفي مي شود و وجود عيسي (ع) يکي از تجليات کمال روحاني اين زن به شمار مي رود. مريم، با تقوا و درايت بود و لحظه اي از توجه به پروردگارش باز نمي ماند و بر اثر همين فضائل، آغوشش مهد پرورش عيساي مسيح گرديد.

هرمز مميزي

سلام/ روز زن فرصتی است برای بزرگداشت حقوق و مقام والای آنها !

تایماز :: لحظه ها رو با تو بودن ۲ ::

سلام اميدوارم خوب باشی .... بيمعرفت ديگه خبر ما رو نميگيری حالا من درگير کار پرشين بلاگ هستم تو که ميتونی بيايی برو وبلاگم رو ببين رنک گوگل اون شده ۴ از ۱۰ نمره يه زحمتی برات دارم يه آدرس ميزارم اونم برای منه گروه ليانشامپو يه زحمتی بکش لينک بده هر وقت دادی خبرم کن حتما لينک تو رو هم ميزارم شاد باشيد بای