با نام حق

سلام بر شما

و يک خبر تاسف انگيز:

استاد ميرمصطفي عالي‌نسب،درگذشت

استاد ميرمصطفي عالي‌نسب، از بنيانگذاران اقتصاد و صنعت ملي در ايران امروز درگذشت. 
استاد عالي‌نسب در نقطه‌‏هاي عطف تاريخی و سرنوشت‌‏ساز كشور از جمله نهضت ملي، مبارزات انقلاب اسلامي و 8 سال دفاع مقدس حضوري فعال داشت.
وي، كه نقش مهمي در تدوين سياست‌‏هاي اقتصاد دوران جنگ داشت، توانست در اين دوران خدمات ارزنده‌‏اي را به كشور ارايه كند.

استاد عالي نسب به همراه جمعي از همفكران خويش ده‌‏ها باب مدرسه در مناطق محروم و روستايي احداث كرد.
وي، از نزديكان و همفكران علامه اميني، آيت‌‏الله بروجردي، آيت‌‏الله شهيد دكتر بهشتي و استاد محمدتقي جعفري بود.

در مراسمي كه به مناسبت بزرگداشت او در سال 79 برگزار شد، استاد عالي نسب در سخنراني يادآور شد: توصيه اين پدر پيري كه عمري از او باقي نمانده به همه شما و مخصوصاً به جوانان اين مرز و بوم مقدس اين است كه هرگز از تلاش و مجاهده در بسط عدالت و محو استضعاف و محروميت و ساختن ايراني آباد و توسعه يافته دست بر نداشته و اين امور عظيم را تنها براي رضاي خدا وظيفه خود بدانيم.

او در اين سخنان يادآور شد: عدالت بزرگترين، عالي‌‏ترين و متكامل‌‏ترين هديه خداوند به هستي و به حضور شريعت بوده و به عبارت جامع‌‏تر ناموس خلقت است.
عدالت علي، بزرگ‌ترين گواه بر حقانيت اسلام و ناب‌‏ترين نوع آن در مقايسه، با كليه مكاتب عدالت‌‏خواهانه است. بنابراين، از زماني كه خود را دريافتم به سهم خود همواره در تلاش، همراهي و همگامي با انسان‌‏هايي بودم كه در راه عدالت و قسط اسلامي و نيز سرفرازي ملت ايران و آباداني و رشد توسعه همه‌‏جانبه ايران عزيز تلاش و مجاهده كردم.

خاطرنشان مي‌‏شود: پيكر مرحوم استاد عالي‌نسب امروز چهارشنبه ساعت۸.۳۰از مقابل منزل ايشان واقع در خيابان ولي‌‏عصر، خيابان شهيد فلاحي، خيابان يكتا كوچه صدر تشييع شد.
همچنين، مراسم ترحيم آن مرحوم روز جمعه دهم تيرماه از ساعت ۱۱الي ۱۲.۳۰در مسجد نور واقع در ميدان فاطمي منعقد مي‌‏گردد.

يادش گرامی وراهش مستدام

حضورـ۱

/ 2 نظر / 4 بازدید
Nasim

سلام دوست گرامی . درگذشت مردی بزرگ و چنين شخصيتی ارزشمند رو به شما و همچنين ديگر هموطنان تسليت عرض ميکنم . از دست دادن چنين افرادی به منزله فرو رفتن در تاريکی است چرا که کمتر توانسته ايم جايگزينی برای بزرگ مردانمان داشته باشيم که ای بسی تاسف است . اميد که شاگردان شادروان در اعتلای ارزشهای و مقاصد او کوتاهی ننمايند و با بسط اندیشه و افار و عملکردهایش رحشان را شاد نمايند . ..... موفق و پاينده باشيد

اميررضا

در وصفش توان گفتن ندارم اما جامعه ما مردی را از دست داد که بسيار افسوسش را خواهد خورد چرا که آن طور که بايد از وجودش سود نجست و فرصت را به نا بخردان داد تا ...